MENU
DUO MED PLUS

Jedna z najlepiej wyposażonych poradni w Legnicy. Wysokie kwalifikacje personelu oraz kontakt z ośrodkami referencyjnymi oferującymi naszym Pacjentom adekwatną pomoc, nowoczesną diagnostykę i bezpieczeństwo.

slider_03

Nowocześnie wyposażona poradnia, wykwalifikowany i doświadczony personel, krótkie terminy oczekiwania na wizytę zapewniają naszym Pacjentom właściwą diagnostykę i leczenie.

slider_02

Pracujemy każdego dnia
w służbie Twojemu zdrowiu

slider_01

DIAGNOSTYKA LARYNGOLOGICZNA – do odwołania poradnia nie pracuje!

Zapewniamy kompleksową diagnostykę chorób nosa, gardła i krtani u dzieci i dorosłych. Wykonujemy badania wideo-endoskopowe górnych dróg oddechowych. Obraz endoskopowy jest widoczny w powiększeniu na monitorze. Umożliwia to pokazanie pacjentowi i omówienie z nim wykrytych nieprawidłowości (np. polipów nosa, skrzywionej przegrody nosa, przerostu małżowin nosowych, polipów krtani czy zapalenia migdałków).

Poradnia laryngologiczna jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny – unit laryngologiczny, endoskopy, nasofiberoskop, audiometr.

Wykonujemy także drobne zabiegi laryngologiczne w znieczuleniu miejscowym:

Pobieramy wymazy bakteriologiczne z nosa i gardła oraz badanie wymazu w kierunku Chlamydia pneumoniae.
Wykonujemy badanie nasofiberoskopowe u dzieci i dorosłych.

Nasofiberoskopia jest badaniem diagnostycznym górnych dróg oddechowych przy użyciu giętkiego cienkiego endoskopu.
Badanie umożliwia precyzyjną ocenę struktur anatomicznych nosa, gardła środkowego, gardła dolnego, krtani i okolicy podgłośniowej. Ułatwia i przyspiesza postawienie prawidłowego rozpoznania i wdrożenia odpowiedniego leczenia wielu schorzeń górnych dróg oddechowych. Badanie stosowane jest m.in. do diagnostyki wad wrodzonych nosa, gardła, krtani; stanów zapalnych błony śluzowej nosa i zatok, zaburzeń drożności nosa; patologii budowy i funkcji fałdów głosowych (guzki głosowe, brodawczaki, refluks żołądkowo-przełykowy) itd.

Nasofiberoskopia jest także badaniem pomagającym wykrywać wczesne zmiany o charakterze nowotworowym w górnych drogach oddechowych!
Ze względu na mało inwazyjny charakter jest jedną z podstawowych metod oceny nosogardła u dzieci!!! Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania.
Zachęcamy do obejrzenia przykładowego filmu z badania: